یادگاری

بابا خانه ای اجاره کرده بود با یک حیاط بزرگ . تمام حیاط باغچه بود. کلی مرغ و خروس هم گرفته بودیم و در گوشه حیاط نگه می داشتیم. بهترین روزهای دوران کودکیم را در آن خانه گذراندم. ازصبح زود تا دم غروب در حیاط بودم. شب هم که می شد مادر با التماس مرا به داخل می برد.

جمعه ای بود که بابا تصمیم گرفت دستی به سر و روی باغچه بکشد . باهم می خواستیم سنگ ها را دربیاوریم. بابا بیل را زیر سنگ بزرگی که در باغچه بود فرو کرد من هم با دست از آن طرف سعی می کردم تا سنگ را دربیاورم. بیل از یک طرف و دست من از یک طرف و در یک چشم به هم زدنی ....احساس کردم انگشتم داغ داغ شد . نگاهش کردم خون ...

بابا تا چشمش به انگشتم افتاد با دودستش آنقدر محکم  کوبید در سرش که سرم درد گرفت. مرا بقل  گرفت و با گریه از خانه بیرون زد .یادم می آید پرستار وقتی دستم را بخیه می کرد چقدر نگران بابا بودم.

حالا بعد از کلی سال من مانده ام و یک انگشت نصفه نیمه کج و ماوج که یادگاری باباست.

از دوست به یادگار دردی دارم

کان درد را به صد هزار درمان ندهم

 

اگه خواستيد اين رو گوش کنيد .کلی خاطره براتون زنده می شه

/ 14 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روح الله

بسمه تعالی وبلاگ بسیج جهانی با مطلبی تحت عنوان روزنامه شرق و سفره حضرت عباس در سفارت انگلیس !!! به روز شد .منتظر قدوم سبزتان هستیم.

ساره

سلام خانه نو مبارك .

صدرا

سلام. ممنون از دعوتت. خوب می نويسی. جای تعجب ندارد البته. کسی که دلش پاک است وقتی قلم بزند شاهکار می آفريند. يا علی رضا جان. ممنون من را قابل دانستي.

مهديه

سلام ما كه هستيم....وبلاگ مي نويسيم..با دوستان حرف مي زنيم..وقت كنيم كارهاي دانشگاه رو انجام مي ديم...زندگي مي كنيم....

علی

وبلاگ نویس محترم سلام .روزهای یکشنبه به همت تخریبچی دوران و مسئولان فرهنگ سرای دانشجو در واقع در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد )- خیابان 21 - از ساعت 30/5 الی 7 عصر محفل نقد وبلاگی و نشست وبلاگ نویسان برگزار می گردد از شما دعوت می کنم در جمع ما حاضر شده و مجلس ما را پر بار تر نمائید.

خيرخواه

با سلام لطفا این پرسشنامه را پرکنید و ما را در انجام بهتر این تحقیق همراهی کنید اين پرسشنامه به منظور مطالعه تغييرات ناشي از ظهور موبايل در ارتباطات اجتماعي طراحي شده است. پاسخهاي شما که بدون ذکر نام خواهد بود؛ ما را در تبيين ارتباطات با واسطه موبايل ياري خواهد رساند. http://www.mrjavadi.com/question_m/index.asp ممنون مي شوم اگر آن را در پست جداگانه اي قرار دهيد تا دوستانتان نيز ما را ياري كنند. باتشکر- دانشجويان کارشناسي ارشد ارتباطات دانشگاه تهران

ساره

سلام اينکه به روز نشده ... !!!!