بابا همیششه وقتی روضه امام حسین را می خواند تمام صورتش خیس از اشک می شد. جای من هم همیشه روبروی او بود.  دو زانو جلویش می نشستم و نگاهش می کردم و با تمام وجودم نگرانش می شدم. با گریه های او گریه می کردم . انگار می فهمیدم چه می گوید. دستم را می بردم روی صورتش و اشکهایش را پاک می کردم و التماس می کردم، بابا بس است، این قدر گریه نکن. اما هنوزگریه می کرد.

هنوز هم نمی فهمم راز این همه اشک چه بود.

 

/ 10 نظر / 23 بازدید
مهدیک

رازش را خودش می دانست و این راز گفتنی نیست یافتنی است. امید که ما هم بتوانیم این راز را پیدا کنیم

ساره

مگه روضه نميخوني كه بخواي بفهمي؟؟ بيخبر مياين و ميرين آقا رضا . . .

حميد

سلام استاد! به گمانم راز اين اين همه اشک، هرگز به فهم در نيايد که فهم از مقولات تفکر است و راز از اهالی وادی حيرت. آقا مرتضی هم گفته بود: «راز لایُدرک و لایوصَف است و بیرون از حدود اعتباراتِ عقل؛ چشمه‌ای است مکنون در ظلمات وادی حیرت. اما عقل از حیرت می‌گریزد. عقل گرفتار عالم حدوث است و از تفکر درقِدَم می‌گریزد، چرا که آن راز به تفکر گشوده نمی‌شود. عقل در جست و جوی نور است و راز، پرده‌نشین سیاهی‌های ناکجا آبادِ غیب هویت. آنجا عقل جز عِقالی بیش نیست، چرا که اهل تفکر است و گفته‌اند: تَفَکّرُوا فی الاءِ اللهِ و لا تَتَفَکّروا فی ذاتِ الله. آلاء الله حُجُب ذاتند و مرزی فی مابین عدم و وجود؛ از آن حیث که یار را جلوه می‌دهند آینه‌اند و از آن حیث که خود را می‌نمایانند حجابند و یار را محجوب می‌دارند. چشم عقل در حجاب می‌نگرد و از آینه غافل است...» سيد در جايی ديگر هم گفته بود: «در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی‌شود...» . خـون ... اخوی!

فائزه

سلام. چه عجب .چه دیر اومدین.

م.ا.محب علی

سلام... 1.با "معقول بین محسوس، مدح بلند ابن سینا از امیر المومنان(ع)" منتظرتان هستیم... 2.... التماس دعا يا علي

م.ح

[ناراحت] رسانه ی ملی یا رسانه ی شخصی احمدی نژاد؟ مساله این است

friendship

جان من فدای ایران و ایرانیان عزیز، مسلمان،مسیحی‌،یهودی،بهائی،ملا،آخوند، بی‌ دین، همه و همه من قربان همه. بقول معروف این نیست بگذرد.

محسن حسام مظاهری

سلام رضا جان! خوبی برادر؟ کجایی؟ کم‌پیدا! اتفاقی پیدات کردم و خیلی خوشحال شدم! یاعلی

سلام . بین خرید شلوار جین و گل شبو و ماهی قرمز تنگ و شکلات آی سودا و....کلی زنده شده م با خوندن وبلاگتان که اتفاقی پیداش کردم . از هم دانشکده ای ها هستم ....زنده باشی